Bizi Takip Edin:

Kriz Yönetimi

Anasayfa Kriz Çözümleri

A) Stratejik yönetim
B) Kriz Yönetimi
C) İşletme Yönetimi

 

Stratejik Yönetim

A) Stratejik Yönetim Danışmanlığı

Her firmanın kendine özgü zorlukları ve birbirinden farklı hedefleri vardır. Bu nedenle NAVİ Kurumsal, her firmaya özel çalışma yapar. Her işletme için özel strateji geliştirerek çözümler üretir. Bağımsız bir bakış açısıyla, yeni yaklaşımlar ve çözümler geliştirip, firma ile birlikte çalışarak, onların hedeflerine en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlayacak güvenilir yöntemler geliştirir ve uygular.

Şirketler stratejileriyle geleceği ön görerek ilerleyebilirler. Stratejisi planları ve öngörüleri olmayan ve bir amaç üzerine inşa edilmemiş şirketler, günlük olay ve durumlara göre anlık tepkiler verirler. Oysa strateji hayata geçirilince anlam bulur. Stratejik düşünme, bulutlu, sisli bir havada, dalgalarla boğuşurken önünü görebilme becerisidir. NAVİ Kurumsal, işletmelerin ana stratejilerini analiz ederek, piyasa ve diğer verilerle yeni strateji oluşturur. Bu süreçte, şirketin sisteme adapte edilmesine destek sağlanır.

Strateji oluşturulmasında şu süreçler gerçekleştirilir:

a) Uzun vadeli hedeflerin (vizyon ve misyonun) belirlenmesi,

b) dış çevre analizi,

c) iç çevre ve kaynak analizi,

d)stratejik planın ve tercihlerin yapılması,

e) stratejik planın uygulanması,

f) sürekli kontrol ve revize şartlarının değerlendirilmesi,

 

Kriz Yönetimi

B) Kriz Yönetim Danışmanlığı

NAVİ kurumsal olarak önceliklerimizden birisi de sıkıntılı süreçte işletmelerin yanında yer alarak, onları düştükleri zor durumdan kurtarmak. Kriz Yönetim Danışmanlığı hizmetimizin ana hedefi, olumsuz koşullar nedeniyle zarar görme olasılığına karşı firmaların varlıklarını koruyarak, prestij kaybının önüne geçmektir. Çözülemeyecek problem yoktur. Navi kurumsalın uzman ekibi, kriz aşamalarında hızlı hareket ederek, sorunları kırılma noktasına ulaşmadan çözer ve krize yol açan etkenlerin tekrar etmemesi için önlemlerin alınmasını sağlar.

Kriz aşamasında neler yapıyoruz?

Öncelikle, firma ile etkili iletişime geçerek krize birlikte müdahale ediyoruz. Bankalar, tedarikçiler ve müşteriler ile birlikte görüşüyoruz. Firmanın piyasadaki algısını, itibarını korumak için P&R çalışmaları yürütüyoruz. İşletmenin, ortaya çıkan krizi hiçbir zarar görmeden atlatması, bunun mümkün olmaması halinde en az zararla çıkması için önlemlere başvuruyoruz. Yol arkadaşlığımız sırasında, verimlilik çalışmaları yaparak giderlerin azaltılması, önemli hedef gruplarına gerekli mesajların iletilmesi ve şeffaf iletişimle şirkete güven kazandırılmasına yönelik çalışmalar yürütüyoruz.

 

C) İşletme Yönetimi

İşletmelerin yönetim, pazarlama, muhasebe, finansman, insan kaynakları ve halkla ilişkiler konusundaki ihtiyaçlarını analiz ederek eksiklerinin birlikte giderilmesi faaliyetleri.